Kërkon nga Rama dhe Basha kandidimin për Bashkinë e Beratit

Publikuar tek: politike, më 20:36 05-02-2015 Kërkon nga Rama dhe Basha kandidimin për Bashkinë e Beratit

Kur vjen puna tek zgjedhjet vendore, politikanët propagandojnë çdo katër vjet se kandidatët e tyre do të kenë në fokus të politikave të tyre përmirësimin e jetës së qytetarëve dhe jo ndarjet politike që pasqyrohen në nivelin qendror.

Megjithatë, dihet se sa lobim dhe përllogaritje bëhet brenda partive për të zgjedhur kandidatët që do të garojnë për Bashkitë, aq sa të duket e pamundur që dy partitë kryesore në vend të dalin me një emër të përbashkët jo-politik.

Gjithsesi, Pavlo Shkarpa është optimist dhe për këtë çështje u ka dërguar një letër kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Opozitës Lulzim Basha të zgjedhin atë si kandidat të Bashkisë Berat.

Shkarpa është edhe kryetar i shoqatës “Antipatrea” të Beratit si dhe ka profesionin e inxhinierit.

Shkarpa shprehet në letren e tij se do të jetë kryetar për qytetarin e ndershëm të Beratit.

Le

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098450183868408
array(1) { ["section"]=> string(64) "kerkon-nga-rama-dhe-basha-kandidimin-per-bashkine-e-beratit-2457" }