Këshillat/ Kryeson PS në 8 bashki, LSI në 6 dhe PD vetëm në Tropojë. PDIU në Peqin

Publikuar tek: politike, më 08:41 24-06-2015 Këshillat/ Kryeson PS në 8 bashki, LSI në 6 dhe PD vetëm në Tropojë. PDIU në Peqin

Dalin rezultatet finale të përqindjeve të votave për anëtarët e këshillave bashkiakë, sipas partive. Deri më tani Partia Socialiste kryeson në 8 bashki, LSI në 6 bashki, PD vetëm në Tropojë, ndërkohë që në Peqin ka dalë si forcë e parë PDIU-ja.

Bashkitë ku kryeson PS

Ura Vajgurore

Lushnje

Tepelenë

Kolonjë

Korçë 

Librazhd

Divjakë

Mallakastër

 

Bashkitë ku kryeson LSI

Poliçan

Skrapar

Klos

Përmet

Mirditë

Pukë

 

Bashkia ku kryeson PD

Tropojë

 

Bashkia ku kryeson PDIU

Peqin

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099649429321289
array(1) { ["section"]=> string(85) "keshillat-kryeson-ps-ne-8-bashki-lsi-ne-6-dhe-pd-vetem-ne-tropoje-pdiu-ne-peqin-14507" }