Këshilli Bashkiak i Fierit bën mbledhjen e parë. Ja çfarë u vendos në unanimitet

Publikuar tek: politike, më 12:40 27-07-2015 Këshilli Bashkiak i Fierit bën mbledhjen e parë. Ja çfarë u vendos në unanimitet Foto nga mbledhja e pare e Keshillit Bashkiak

Këshilli Bashkiak i Fierit ka zhvilluar sot mbledhjen e parë pas zgjedhjeve lokale të 21 qershorit ku janë miratuar me konsensus, të gjitha pikat e rendit të ditë. Kreu i bashkisë së Fierit Armando Subashi bën me dije se në këtë mënyrë i hapet drita jeshile disa projekt-vendimeve të rendësishme në ecurinë e punës së Bashkisë Fier.

Rendi i ditës:

1. Projekt Vendim-Per dhenien e ndihmes ekonomike per periudhen Maj 2015
2. Projekt Vendim-Per dhenien e ndihmes ekonomike per periudhen Qershor 2015
3. Projekt Vendim-Per dhenien e ndihmes ekonomike per periudhen Korrik 2015
4. Projekt Vendim- Per miratimin e Buxhetit te Bashkise Fier per periudhen Korrik-Dhjetor 2015.
5. Projekt Vendim-Per miratimin e taksave dhe tarifave vendore per periudhen Korrik-Dhjetor2015.
6. Projekt Vendim- Per miratimin e komisionit te strehimit.
7. Projekt Vendim- Per miratimin e sistemit te pikezimit per ndarjen e banesave me kosto te ulet. (Investitor, Enti Kombetar i Banesave Tirane)
8. Projekt Vendim- Per zgjidhjen e kontrates se Parkimit.
9. Projekt Vendim- Per zhvendosjen e vend depozitimit ekzistues, gjetjen dhe financimin e nje vend depozitimi te ri per manaxhimin e integruar te mbetjeve te ngurta urbane.
10. ProjektVendim- Per mbledhjen e taksave dhe tarifave te sherbimit nepermjet Ujesjelles KanalizimeSh.A Fier ose OSHE Fier.
11. ProjektVendim- Per dhenien e autorizimit per perfaqesimi aksionerit Bashkia Fier ne asamblene e pergjithshme te Futboll Klub Apollonia.
12. ProjektVendim- Per ngritjen e grupit te punes per pergatitjen e simboleve te bashkise Fier.
13. Projekt Vendim- Per fillimin e procedurave per hartimin e projekt-zbatimit per rehabilitimin e lumit Gjanica.
14. Projekt Vendim- Per fillimin e procedurave per rehabilitimin e rruges “Xoxi Andoni” dhe hapsirave perreth.

{gallery}kwshillibashkiak{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098648071289062
array(1) { ["section"]=> string(85) "keshilli-bashkiak-i-fierit-ben-mbledhjen-e-pare-ja-cfare-u-vendos-ne-unanimitet-17081" }