Këshilli bashkiak në Tiranë/Numërimi i gjysmave të kutive, PS e para

Publikuar tek: politike, më 07:47 24-06-2015 Këshilli bashkiak në Tiranë/Numërimi i gjysmave të kutive, PS e para

Kur janë numëruar thuajse gjysmat e kutive të votave për antëtarët e Këshillit Bashkiak të Tiranës, dalin rezultatet e para që tregojnë se Partia Socialiste kryeson, pas saj renditet Partia Demokratike dhe e treta Lëvizja Socialiste për Integrim.

PS deri më tani ka 49958 vota, PD ka 35198 vota dhe LSI 24507 vota.

Në Tiranë si kryetar bashkie ka fituar Erion Veliaj, që la pas me mbi 44 mijë vota Halim Kosovën. Kandidati I pavarur Gjergj Bojaxhi mori 16003 vota.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010042905807495
array(1) { ["section"]=> string(73) "keshilli-bashkiak-ne-tirane-numerimi-i-gjysmave-te-kutive-ps-e-para-14493" }