Këshilltarët bashkiakë, në Dropull kryeson LSI, pas saj PBDNJ

Publikuar tek: politike, më 15:46 23-06-2015 Këshilltarët bashkiakë, në Dropull kryeson LSI, pas saj PBDNJ

Këshillat bashkiakë në Dropull kryesohen nga LSI që ka mundur të marrë 2392 vota, PBDNJ 940 vota, PD 780 dhe PS 700 vota.

Bashkia e Dropullit u fitua nga e djathta me kandidatin e saj Ahilea Deçka, dhe pas tij u rendit kandidati i pavarur Hristo Duçi me 2127 vota. PBDNJ me kandidatin e saj Kostaq Ziso mori vetëm 923 vota.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0063140392303467
array(1) { ["section"]=> string(65) "keshilltaret-bashkiake-ne-dropull-kryeson-lsi-pas-saj-pbdnj-14448" }