Këshilltarët e opozitës do djegin mandatet dy muajt e mbetur? Veliaj: Çudi! Kanë dy vjet që s'vijnë

Publikuar tek: politike, më 23:27 20-02-2019 Këshilltarët e opozitës do djegin mandatet dy muajt e mbetur? Veliaj: Çudi! Kanë dy vjet që s'vijnë

Paralajmërimi i PD se edhe këshilltarët e saj në njësitë vendore do të japin dorëheqjen, ka sjellë reagimin e Kryebashkiakut Erion Veliaj.

Përmes një postimi në Twitter, Veliaj thotë se këshilltarët e djathtë kanë dy vite që nuk shkojnë në këshillin Bashkiak të Tiranës për të votuar vendime të rëndësishme në shërbim të qytetarëve dhe puna ka vijuar pa u bllokuar. Duke ironizuar qëndrimin e PD, Veliaj thotë se “Toka ka vazhduar të rrotullohet rreth diellit pa noj sekëlldi, le më paralizë.'

'Do i djegin për dy muajt e mbetur? Çudi! Ata kanë dy vjet që s'vijnë në këshillin e @BashkiaTirane dhe toka ka vazhduar të rrotullohet rreth diellit pa noj sekëlldi, le më paralizë', shkruan Veliaj.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035533905029297
array(1) { ["section"]=> string(103) "keshilltaret-e-opozites-do-djegin-mandatet-dy-muajt-e-mbetur-veliaj-cudi-kane-dy-vjet-qe-s-vijne-153598" }