Këshilltarët e PD, të hënën protestë para Bashkisë: Të ndalim oligarkun

Publikuar tek: politike, më 21:34 20-02-2016 Këshilltarët e PD, të hënën protestë para Bashkisë: Të ndalim oligarkun

Këshilltarët e djathtë përmes një njoftimi për median kanë komunikuar se ditën e hënë do të protestojnë para bashkisë së Tiranës. Protesta do të mbahet në orën 10 ndërsa ata u bëjnë thirrje qytetarëve të bashkohen.

“Qytetaret e Tiranës kanë ditur të  rrezojnë diktatorë gjakatarë, kanë hedhur në tokë sistemin më të egër komunist të gjithë lindjes. Të hënën do tregojnë se një dordolec i korruptuar si Veliaj nuk mund të sundoje qytetin e tyre. Të hënën në oren 10 para Bashkisë dhe me pas drejt Parkut të Liqenit për të ndalur këtë oligark lokal bashkëe me interesat e tij korruptive e klienteliste”, thuhet ndër të tjera në deklaratën e këshilltarëve demokratë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013252973556519
array(1) { ["section"]=> string(75) "keshilltaret-e-pd-te-henen-proteste-para-bashkise-te-ndalim-oligarkun-33118" }