Këshilltari i Metës shoqëron djalin në ditën e parë të shkollës, urimi që i bën do t’ju lërë “pa fjalë”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:11 11-09-2017 Këshilltari i Metës shoqëron djalin në ditën e parë të shkollës, urimi që i bën do t’ju lërë “pa fjalë”

Këshilltari për mediat në Presidencë, Emiljano Aleksi sot ka shoqëruar të birin në ditën e parë të shkollës, por mesazhi që i përcjell është tepër i fortë dhe me vend.

Aleksi krahas fotos me të birin i shkruan, që botën ta shikojë me syrin e së mirës dhe bardhësisë e të kapërcejë pengesat, më e rëndësishmja të mos vendosë pengesa ndaj të tjerëve.

Postimi i Emiljano Aleksi:

I dashur biri im!

Gara ka filluar dhe brengë-gëzimi im. Por ti duhet të kuptosh, me vitet që do të vijnë, që një Dije e madhe mbetet shterpë pa një zemër të madhe, prandaj botën shikoje me syrin e së mirës dhe bardhësisë.

Mos harro për të arritur qëllimin, ndërto rrugën tënde, kapërce pengesat e vëna dhe mos vendos pengesa në rrugën e të tjerëve. Të gjithë të urojmë të bëhesh njeri i mirë.

Urime dhe Suksese Bir!

12321323.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071508884429932
array(1) { ["section"]=> string(106) "keshilltari-i-metes-shoqeron-djalin-ne-diten-e-pare-te-shkolles-urimi-qe-i-ben-do-t-ju-lere-pa-fjale-91977" }