Këshilltari i Ramës i shqetësuar për bojën e hedhur në fasadën e Kryeministrisë: Problem jo i vogël

Publikuar tek: kulture-art, më 12:17 04-01-2016 Këshilltari i Ramës i shqetësuar për bojën e hedhur në fasadën e Kryeministrisë: Problem jo i vogël

Këshilltari për Trashëgiminë Kulturore i kryeministrit Rama, Artan Shkreli, është i shqetësuar për bojën e hedhur nga protestuesit në fasadën e kryeministrisë. Shkreli thotë se ky është një problem jo i vogël pasi pavarësisht se u pastrua me agjentë kimikë, veshja kërkon trajtim special në të ardhmen.

“Problem jo i vogël heqja e njollave të bojës hedhur nga protestuesit në fasadën e Kryeministrisë. Travertina poroze e thith ngjyrën më tepër se veshjet e tjera të gurit pasi substancat e forta depërtojne lehtë në të. Fasada u pastrua vetëm me agjentë kimike. Por veshja gjithsesi paraqet probleme nga vjetërsia dhe kërkon trajtime speciale në të ardhmen - nëse duam të ruajmë pllakat origjinale”, përmbyll këshilltari.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12610816955566
array(1) { ["section"]=> string(104) "keshilltari-i-rames-i-shqetesuar-per-bojen-e-hedhur-ne-fasaden-e-kryeministrise-problem-jo-i-vogel-29114" }