Këshilltari i Ramës tregon zbulimin e madh në Vlorë: Po i mbledhim dhe depozitojmë

Publikuar tek: kulture-art, më 14:14 20-05-2017 Këshilltari i Ramës tregon zbulimin e madh në Vlorë: Po i mbledhim dhe depozitojmë

Këshilltari i kryeministrit Rama për Trashëgiminë Kulturore, Artan Shkreli na njeh me zbulime të rëndësishme të bëra në Vlorë.

Shkreli thotë se në fotot që po shikoni janë gurët e vbarreve të ushtarëve italianë të rënë në vitet e mbrapshta 1917-1918.

“V L O R Ë - V A L O N A - maj 2017. Një  pjesë gjenden në breg, e një pjesë në cektinën e parë të detit... por tashmë janë thuajse të palexueshem.

Gurë Varresh të ushtarëve italianë rënë në "vitet e mbrapshta" 1917-1918 në këtë pjesë të Shqipërisë. Përsa mundem po i mbledhim e më pas do i depozitojme apo ekspozojme diku. Janë të gjitha pjesë e historisë së vendit”, shkruan Shkreli.

d1.jpg

d2.jpg

d3.jpg

d4.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031022071838379
array(1) { ["section"]=> string(87) "keshilltari-i-rames-tregon-zbulimin-e-madh-ne-vlore-po-i-mbledhim-dhe-depozitojme-79337" }