Këshilltarja e Haradinajt sulmon Ramën: Paska zgjedhur mediat serbe të sqarojë taksën

Publikuar tek: rajon, më 10:09 15-05-2019 Këshilltarja e Haradinajt sulmon Ramën: Paska zgjedhur mediat serbe të sqarojë taksën

Kohët e fundit përplasja mes kryeministrit Edi Rama dhe homologut të tij kosovar Ramush Haradinaj ka qenë në vëmendjen e  mediave.

Shkak për këtë është bërë taksa ndaj Serbisë që duket se dyshja nuk ndajnë të njëjtin mendim, madje kanë shkuar deri në ofendime personale. Mirëpo, duket se në lojë së fundmi është futur edhe këshilltarja e Haradinajt.  

Meliza Haradinaj-Stublla ka komentuar intervistën e kryeministrit, Edi Rama dhënë për median serbe TV PINK.

Ajo në një status në Facebook ka thënë se edhe në këtë intervistë, Rama nuk dështon së ritheksuari se taksa qenka klithmë politike.

“Kryeministri Rama paska zgjedhur një medium serb nga Beogradi TV PINK për të sqaruar deklaratat e tij rreth taksës dhe Kosovës, pas takimit të Berlinit. Edhe në këtë intervistë, Rama nuk dështon së ritheksuari se taksa qenka klithmë politike që tash e sa kohë ka bllokuar dialogun me Serbinë, dhe e barazvlerëson veten me Kancelaren Merkel dhe Presidentin Macron – duke thënë që bashkë me ta në Berlin ka avokuar për pezullim të taksës…!”, ka shkruar ajo.

“Analogjia që po tentohet – duke përdorë taksën si urë lidhëse për të sulmuar ata që korrën fitore epike kundër idesë së ndarjes/korrigjimit/shkëmbimit – është strategji e dështuar, në kohë të gabuar të historisë”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0098471641540527
array(1) { ["section"]=> string(91) "keshilltarja-e-haradinajt-sulmon-ramen-paska-zgjedhur-mediat-serbe-te-sqaroje-taksen-164399" }