Kështu ruhet siguria në Mekë, 5 mijë kamera dhe 100 mijë roje (Foto)

Publikuar tek: bota, më 13:51 21-09-2015 Kështu ruhet siguria në Mekë, 5 mijë kamera dhe 100 mijë roje (Foto)

Të ruash rendin dhe sigurinë në Mekë sidomos gjatë periudhës kur miliona besimtarë vërshojnë gjatë pelegrinazhit në Xhaminë më të madhe në botë, nuk është një punë e lehtë.

Arabia Saudite ka vendosur personel sigurie prej 100 mijë personash si dhe 5 mijë kamera CCTV të cilat transmetojnë sinjalin 24 orë në “trurin” e sigurisë. Ndërsa të martën, rreth 3 milionë njerëz pritet të shkojnë në Qabe, në Mina dhe në fushat e tjera përreth.

mecca2.jpg

mecca3.jpg

mecca4.jpg

mecca5.jpg

mecca6.jpg

mecca7.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011940956115723
array(1) { ["section"]=> string(71) "keshtu-ruhet-siguria-ne-meke-5-mije-kamera-dhe-100-mije-roje-foto-21316" }