Këta janë heronjtë e Tiranës të mbuluar nga bora, akulli e ngrica: Shikoni si policët bashkiakë ndihmojnë qytetarët (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:29 12-01-2017 Këta janë heronjtë e Tiranës të mbuluar nga bora, akulli e ngrica: Shikoni si policët bashkiakë ndihmojnë qytetarët (FOTOT)

Ngricat e krijuara si pasojë e temperaturave të ulëta, kanë vënë në gatishmëri edhe punonjësit e Policisë Bashkiake të cilët janë në të gjitha kryqëzimet duke ndihmuar qytetarët. Pavarësisht kushteve atmosferike, ata janë gjithmonë atje ku njerëzit kanë nevojë.

Përmes një postimi në Facebook, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaron se qytetarët po marrin ndihmën e nevojshme në çdo cep të qytetit, ndërsa në të njëjtën kohë, edhe qendrat sociale vijojnë që të presin qytetarët në situatë rruge.

“Në çdo cep të qytetit njerëzit po ndihmojnë njëri-tjetrin. Në Qendrat Sociale për të kaluar natën, në kryqëzime për të kaluar rrugën. Faleminderit kolegëve të Policisë Bashkiake që pasi e gdhinë natën me emergjencat, po vazhdojnë gjatë ditës në ndihmë të të moshuarve. Flm dhe gjithë qytetarëve tanë të mrekullueshëm për solidaritetin unik! TIRANA”, shkruan Veliaj.

 

t.jpg

t1.jpg

t2.jpg

t3.jpg

t4.jpg

t5.jpg

t6.jpgt7.jpg

t8.jpg

t9.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lëvizje dhe shkarkime të bujshme në botën e medias shqiptare, nga Mentor Kikia te Armand Shkullaku (Çfarë ndodhi në 6 muaj)
Biznesmeni në Tiranë merr lopatën dhe del të pastrojë borën në rrugë: Humbëm disa orë punë për fajin e pushtetit vendor »
Article Logic
Execution time: 0.01338791847229
array(1) { ["section"]=> string(125) "keta-jane-heronjte-e-tiranes-te-mbuluar-nga-bora-akulli-e-ngrica-shikoni-si-policet-bashkiake-ndihmojne-qytetaret-fotot-65298" }