Këta të rinj, me lopata në duar, bëjnë gjestin që s’e kemi parë deri më tani në këtë acar

Publikuar tek: aktualitet, më 14:01 08-01-2017 Këta të rinj, me lopata në duar, bëjnë gjestin që s’e kemi parë deri më tani në këtë acar Te rinjte ne Golloborde duke hapur rrugen me lopata

Janë një grup të rinjsh nga Golloborda e Dibrës. Me iniciativën e tyre, duke parë kushtet e këqija të motit, kanë dalë me lopata në duar për të hapur rrugën. 

Dhe veç fotos, thonë se askush nuk ëhstë kujdesur për ta. Prania e shtetit nuk ndihet fare në zonën e tyre. Asnjë borëpastruese dhe tërësisht të izoluar.

Ndaj kanë vendosur të mos qëndrojnë duarkryq, por të marrin lopatat dhe të pastrojnë rrugën.

“Pershendetje nga "Golloborda" e Dibres. Kemi nje jave pa Drita por ti futemi vet punes ta hapim nje cik rrugen se ngelem te izoluar nga debora. Te lutem publikoje kete foto le ta shikon e gjithe shqiperia se Golloborda eshte e haruar nga shteti shqiptar asnje njeri ska ardhe ta shikoj se ne cfare gjendje jeton Golloborda pa Rruge pa shkolla, pa Spitale” shkruajnë ata. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Klement Balili në kërkim, por është duke peshkuar te Santa Quaranta, denoncimi i Berishës
Dervishaj raporton situatën nga terreni: Aksi Shkodër-Pukë nuk paraqet probleme »
Article Logic
Execution time: 0.013185977935791
array(1) { ["section"]=> string(93) "keta-te-rinj-me-lopata-ne-duar-bejne-gjestin-qe-s-e-kemi-pare-deri-me-tani-ne-kete-acar-64934" }