Këto 5 vende kanë nxjerrë në shitje pasaportat

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:15 06-07-2017 Këto 5 vende kanë nxjerrë në shitje pasaportat

Jeta po bëhet gjithmonë e më shumë e kushtueshme dhe  krahas shpenzimeve të luksit, si jahtet, avionët privatë, etj., të pasurit po priren gjithmonë e më shumë të shpenzojnë për pasur një nënshtetësi të dytë apo të tretë.

Për t’ju përgjigjur ketij treni të ri shumë shtete kanë filluar të ofrojnë programe të ndryshme për “shitjen” e nënshtetësisë, e cila ofrohet kryesisht për njerëzit që investojnë shuma të caktuara në biznese vendase, pasuri të patundëshme, etj5 shtetet e më poshtëm ofrojnë një nënshtetësinë e tyre nëpërmjet programit “Citizenship by Investment” (CIP), ku më e lira rezulton të jetë Tailanda.

 Tailanda – $15.000

 Letonia – $73.000           

 Saint Lucia – $100.000

 Malta – $170.000

 Antigua dhe Barbuda – $250.000

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024993181228638
array(1) { ["section"]=> string(52) "keto-5-vende-kane-nxjerre-ne-shitje-pasaportat-85259" }