Këto janë 15 imazhet më të fuqishme ndonjëherë në historinë botërore

Publikuar tek: bota, më 18:45 28-07-2017 Këto janë 15 imazhet më të fuqishme ndonjëherë në historinë botërore

Një fotografi vlen më shumë sesa një mijë fjalë, por jo të gjitha fotografitë janë krijuar të barabarta. Shesh në jetën e përditshme jemi mësuar të shikojnë foto, komike e të bukura por këto janë të fuqishme. Ata janë të mahnitshme dhe të paharrueshme për shkak se transmetojnë dhe flasin për gjendjen njerëzore, për disa nga momentet më të mira dhe më të këqija të ekzistencës bashkëkohore njerëzore.

Këto imazhe pasqyrojnë disa nga pjesët më të mira dhe më të këqija të përvojës njerëzore dhe ngjarjeve botërore. Postimi ynë i fotografive të së kaluarës duhet të përshkruajë historinë tonë, ndërsa këto fotografi, në pjesën më të madhe, përshkruajnë dhuntinë, vuajtjet dhe triumfet tona, këmbënguljen tonë dhe dështimet tona, dhembshurinë dhe urrejtjen tonë, inteligjencën dhe marrëzinë tonë.

1212.jpg

Djali i zymtë dhe misionari

dfgfhdfhfd.jpg

Brenda një dhome gazi

sfsfsdf.jpg

Kirurg i zemrës pas transplantimit të zemrës me 23 orë (të suksesshme). Ndihmësi i tij është duke fjetur në qoshe.

sdfdfsdfdsf.jpg

Babi dhe djali (1949 vs 2009)

dfsdfsfsdfsd.jpg

Diego Frazão Torquato, 12 vjeçari brazilian duke luajtur violinë në funeralin e mësuesit të tij. Mësuesi e kishte ndihmuar atë të shpëtonte nga varfëria dhe dhuna përmes muzikës

fsgsdgsdgds.jpg

Një ushtar Rus duke luajtur një piano të braktisur në Çeçeni në vitin 1994

fgdfhdfhfdh.jpg

I riu sapo mori vesh se vëllai i tij u vra

dsgdsgsgsdgdsg.jpg

Të krishterët mbrojnë myslimanët gjatë namazit në mes të kryengritjeve të vitit 2011 në Kajro, Egjipt

sdfsdgfdsg.jpg

Një zjarrfikës i jep ujë një koale gjatë së Shtunës së Zezë në Victoria, Australi, në vitin 2009

dsgsgsgsdg.jpg

Terri Gurrola bashkohet me vajzën e saj pasi ka shërbyer në Irak për 7 muaj

fgdfgdfgdfhdf.jpg

Burrat e pastrehë indianë presin të marrin ushqim falas të shpërndarë jashtë një xhamie përpara Eid al Fitr në Nju Delhi të Indisë

sdfgsdgdsgds.jpg

Zanjeer qeni shpëtoi mijëra jetë gjatë shpërthimeve serik në Mumbai në mars 1993 duke zbuluar më shumë se 3,329 kg RDX shpërthyese, 600 detonatorë, 249 granata dore dhe 6406 raunde municioni të gjallë. Ai u varros me nderime të plota në vitin 2000

dghhfghfh.jpg

Njeriu që bie nga Qendra Botërore e Tregtisë më 9 shtator. "Njeriu i rënë".

dfhfhdhdhdf.jpg

Babai Alkolik me djalin e tij

ghkghkghkgh.jpg

Dielli në Mars

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prag lufte, Korea e Veriut nis raketën drejt Japonisë, reagon SHBA
SHBA dhe Koreja e Jugut po diskutojnë për 'përgjigje ushtarake' ndaj Koresë së Veriut »
Article Logic
Execution time: 0.012793064117432
array(1) { ["section"]=> string(74) "keto-jane-15-imazhet-me-te-fuqishme-ndonjehere-ne-historine-boterore-87659" }