Këto janë 4 skuadrat e fundit pjesëmarrëse në Euro2016

Publikuar tek: sport, më 23:23 17-11-2015 Këto janë 4 skuadrat e fundit pjesëmarrëse në Euro2016

Ndeshjes e play-off’it të zhvilluara sot (17.11) mes Danimarkës dhe Suedisë dhe Sllovenisë me Ukrainën, kanë përcaktuar katër skuadrat e fundit që arrijnë të kualifikohen për në Kampionatin Europian.

Hungaria, Irlanda, Suedia dhe Ukraina janë ekipet që kompletojnë lista e 24 pjesëmarrësve në Euro2016.

Për herë në një kompeticion të tillë do të marrë pjesë edhe Kombëtarja Shqiptare, e cila arriti të kualifikohej direkt për në Francë.

Lexo edhe: Ibrahimovic dërgon Suedinë në Euro2016, kualifikohet edhe Ukraina

Lista me 24 skuadrat në Euro2016:

Franca

Anglia

Çekia

Islanda

Austria

Irlanda e Veriut

Portugalia

Spanja

Zvicra

Italia

Belgjika

Uellsi

Rumania

Shqipëria

Gjermania

Polonia

Rusia

Sllovakia

Kroacia

Turqia

Hungaria

Irlanda

Suedia

Ukraina

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023226022720337
array(1) { ["section"]=> string(60) "keto-jane-4-skuadrat-e-fundit-pjesemarrese-ne-euro2016-25668" }