Këto janë fotografitë më të bukura shkrepur ndonjëherë, 22 fotografët i prezantojnë në qytetin juglindor të Shqipërisë

Publikuar tek: kulture-art, më 14:59 24-12-2016 Këto janë fotografitë më të bukura shkrepur ndonjëherë, 22 fotografët i prezantojnë në qytetin juglindor të Shqipërisë

Ditët e Fotografisë është ekspozita e çelur në ambientet e Muzeut Kombetar të Arsimit, në kuadër të festave të fundvitit me mbështetjen e bashkisë së Korçës.

Kjo ekspozitë ka një perfshirje mbarë kombëtare me kurator fotografin Ardian Fezollari, i cili ka mbledhur së bashku 22 fotografë jo vetëm vendas por edhe nga troje të tjera shqiptare të cilët kanë prezantuar pamjet më interesante të shkrepura nga aparatet e tyre. Fotografi prishtinas Fahredin Spahia dhe shkodrania Rozafa Shpuza janë prezantuar me nga dy fotografi në këtë ekspozite, ata japin edhe përshtypjet për Korcën në këtë prag festash.

Ekspozita ka marrë vëmendjen jo vetëm të profesionistëve të fotografisë dhe artdashësve por edhe të qytetarëve të thjeshtë. Korca është vendi i tretë që mirëpret Ditët e Fotografisë, pas prezantimit të saj në Tiranë e Pogradec.

pikt.jpg

pikt1.jpg

pilt2.jpg

pikt3.jpg

pikt4.jpg

pikt5.jpg

pikt6.jpg

pikt7.jpg

pikt8.jpg

pikt9.jpg

pikt10.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02385401725769
array(1) { ["section"]=> string(123) "keto-jane-fotografite-me-te-bukura-shkrepur-ndonjehere-22-fotografet-i-prezantojne-ne-qytetin-juglindor-te-shqiperise-63638" }