‘Këto janë heroinat në krye të detyrës’, 6 edukatore në Vlorë në karantinë për 49 ditë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:17 29-04-2020 ‘Këto janë heroinat në krye të detyrës’, 6 edukatore në Vlorë në karantinë për 49 ditë 5 edukatoret qe jane karantinuar

Në këtë foto janë 5 nga 6 kujdestaret heroina të Qendrës së Zhvillimit Vlorë të cilat janë karantinuar për 49 ditë me misionin human për të mos rrezikuar jetën e fëmijëve dhe të familjeve të tyre.

Gazetari Ergys Alushaj me anë të një postimi ka vendosur të bëjë një falenderim të veçantë për to, për sakrificën e madhe njerëzore. ‘Këto janë Heroinat në krye të detyrës. Pa bujë, pa medie, pa statuse lavdërimi pë veten. Bashkia duhet t’ju jetë mirënjohëse dhe t’i vlerësojë sakrifica të tilla njerëzore”, shkruan ai.

Nga ana tjetër një nga kujdestaret Marinela Shanaj i  ka bërë një falenderim të veçantë gazetarit dhe më pas ka felenderuar dhe koleget.

Postimi i  Ergys Alushit: Nuk i harrova, jo! Por, mertonin edhe ato një status-falenderimi të veçantë!

Kujdestaret Heroina të Qendrës së Zhvillimit Vlorë.

Karantinuar prej 58 ditësh me misionin human dhe perkushtimin e prifesionit, për të mos rrezikuar jetën e fëmijëve dhe të familjeve të tyre.

Këto janë Heroinat në krye të detyrës! Pa bujë, pa medie, pa statuse lavdërimi pë veten!

Bashkia duhet t’ju jetë mirënjohëse dhe t’i vlerësojë sakrifica të tilla njerëzore!

Më e pakta që mund të bëjmë është që t’i shperndajme sa më shumë shembuj të tillë, në statuset tona!

95038338_1464170867076314_8563920679462764544_n.jpg

Postimi i Marinela Shanaj:

 Ergys Alushi, ju falenderoj shume per kete status, qe keni postuar, por dua tu sqaroj nje gje: e para ne jemi 6 persona qe perbjne stafin e kesaj karantine dhe jo dy, se na i paske prere ymrin, ditet jan 49 dhe jo 58, perpos gjithckaje keni nje falenderim te vecante edhe nga ne 4 personat e tjere te karantines ketu me femijet me nevoja te vecanta , Marinela Shanaj Kristi Hasanaj Hajre Likoramaj Raimonda Kulo

95090625_558336878440218_4570114772271366144_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094630718231201
array(1) { ["section"]=> string(90) "keto-jane-heroinat-ne-krye-te-detyres-6-edukatore-ne-vlore-ne-karantine-per-49-dite-204472" }