Këto janë vendet që “mbyten” nga shirat

Publikuar tek: bota, më 18:55 15-08-2017 Këto janë vendet që “mbyten” nga shirat

Ditët e fundit në disa zona në vend moti ka sjellë furtunë dhe rrebeshë shiu.

Në disa zona bregdetarë ka shkaktuar shqetësime tek pushuesit të cilët nuk kanë mundur t’i shijojnë pushimet siç i kanë planifikuar.

Reshjet në vendin tonë nuk kanë të krahasuar me disa vende në botë. Vendet e renditura më poshtë janë klasifikuar më të lagështat në të gjithë botën për shkak të reshjeve të vazhdueshme.

Reshjet mesatare vjetore në këto vende janë nga 8169 mm deri në 11871 mm.

Ja për cilat vende bëhet fjalë:

1. Mawsynram, Meghalaya State, Indi
2. Cherrapunji, Meghalaya State, India
3. Tutendo, Colombia, South America
4. Cropp River, Neë Zealand
5. San Antonio de Ureca, Bioko Island, Equatorial Guinea
6. Debundscha, Cameroon, Africa
7. Big Bog, Maui, Haëaii
8. Mt Ëaialeale, Kauai, Haëaii
9. Kukui, Maui, Haëai
10. Emei Shan, provinca Sichuan, Kinë

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Këngëtari shqiptar i pikëlluar: Kur sheh një njeri të afërm që e kalb dheu, reflekton
Sierra Leone, 600 të zhdukur dhe mbi 300 viktima nga shembja masive e dheut »
Article Logic
Execution time: 0.012024879455566
array(1) { ["section"]=> string(43) "keto-jane-vendet-qe-mbyten-nga-shirat-89187" }