Këto lagje do të mbeten sot pa energji elektrike, OSHEE jep detajet kur normalizohet situata

Publikuar tek: ekonomi, më 10:44 23-08-2017 Këto lagje do të mbeten sot pa energji elektrike, OSHEE jep detajet kur normalizohet situata

Disa zona do të mbeten sot pa energji elektrike në qytetin e Elbasanit.

Shkak janë bdisa punime dhe për këtë sipas OSHEE disa zona të qytetit do të përballen me kufizim të energjisë për 4 orë.

“Si rezultat i remonteve periodike, matjeve të izolacioneve të kabllove TM, nga ana e OSHEE Elbasan, do të ketë stakime në këto zona fideri f-8 n/st Kusarth, orari i stakimit 11:00 deri 15:00, lagjet që ngelen pa energji: Skënderbej dhe Shënkoll.

fideri j-15 n/stacioni orari i stakimit 10:00 deri 14:00 lagjet që ngelen pa energji: 11 Nëntori, Aqif Pasha

Fideri j-06 n/st Fiber: orari stakimit 10:30 deri 14:30 lagjet që ngelen pa energji: 5 maj,
Luigj Gurakuqi, Emin Matraxhiu

Fideri f-1 n/st Kusarth lagjet qe ngelen pa energji jane: Partizani, Dyli, Haxhire orari i stakimit eshte 10:30 deri 14:30”, thuhet në njoftimin e OSHEE.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010313034057617
array(1) { ["section"]=> string(97) "keto-lagje-do-te-mbeten-sot-pa-energji-elektrike-oshee-jep-detajet-kur-normalizohet-situata-89913" }