Këto mollë do të mund ti kishin ngrënë sot si çmallje me Shqipërinë, lojtarët tanë të Kombëtares por...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:01 20-06-2016 Këto mollë do të mund ti kishin ngrënë sot si çmallje me Shqipërinë, lojtarët tanë të Kombëtares por...

"Mollë të trishta", kjo ëhstë diçitura e Ilir Kadisë për këtë foto ndërsa shton:

“Këto mollë do të mund ti kishin ngrënë sot si çmallje me Shqipërinë, që po çmendet nga gëzimi, lojtarët tanë të Kombëtares. Mund ti kishin falas në dorë tifozët shqipëtarë në Lion nbrëmë apo tek sheshi Nënë Tereza në Tiranë. Mundet edhe në spitale ti kishin çuar si komposto për të sëmurët e vegjël a të çdo moshë qofshin. Familjeve të varfëra mund tua linim qese çdo mëngjes që ti mbanin doktorët larg!
Këto mollë... I mbytën fshatarët në lumë se nuk i shitën dot! Ti falnin nuk mundnin! Shqipëria që hedh djersën më lumë dhe nuk ndihmon e nuk fal nuk më pëlqen!”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025499820709229
array(1) { ["section"]=> string(105) "keto-molle-do-te-mund-ti-kishin-ngrene-sot-si-cmallje-me-shqiperine-lojtaret-tane-te-kombetares-por-44089" }