'Këtu nuk është bërë asnjë rrugë', Rama 'kapet' live me Bejten: Kur s'ka rrugë, ti me ça erdhe këtu apo nga kulla...

Publikuar tek: politike, më 21:33 16-05-2019 'Këtu nuk është bërë asnjë rrugë', Rama 'kapet' live me Bejten: Kur s'ka rrugë, ti me ça erdhe këtu apo nga kulla...

Kryeministri Edi Rama është mbrëmjen e sotme i ftuar në emisionin Opinion përballë një paneli gazetarësh.

Gjatë bisedës në studio, Rama është 'kapur' me gazetarin Andi Bejtja pasi ky i fundit duke komentuar një artikull të gazetës gjermane 'Bild' tha se në Shqipëri nuk është bërë asnjë rrugë në 6 vite.
Menjëhërë iu kthye Rama i cili i tha se kur nuk kishte rrugë si kishte ardhur ai në emision, ndërkohë moderatori Fevziu i bënte thirrje gazetarit të mos intimidohej.

PJESË NGA DEBATI:

BEJTE: Këtu në 6 vite nuk është bërë asnjë rrugë

RAMA: Më keni thirrur mua të flasim për Bildin apo.

BEJTE: Jo po meqë e bëri Fevziu thash dhe unë

RAMA: Po mirë kur ska rrugë në Tiranë me ca erdhe ti

BEJTE: Jo s' thash në Tiranë po s'ka rrugë

RAMA: Me ca erdhe ti këtu kur s' ka rrugë. Apo nga kulla në kullë

FEVZIU: Mos u intimido o Bejte

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068109035491943
array(1) { ["section"]=> string(113) "ketu-nuk-eshte-bere-asnje-rruge-rama-kapet-live-me-bejten-kur-s-ka-rruge-ti-me-ca-erdhe-ketu-apo-nga-kulla-164616" }