Këtyre personave do i’u mohohet e drejta e pasaportës, arsyeja është shumë e rëndësishme

Publikuar tek: bota, më 11:10 30-05-2017 Këtyre personave do i’u mohohet e drejta e pasaportës, arsyeja është shumë e rëndësishme

Pedofilëve të cilët janë të akuzuar dhe dënuar me burg, pasi të dalin nga izolimi do u mohoet e drejta e pasaportës.

Qeveria australiane ka bërë këtë propozim, që e konsideron shumë të rëndësishëm.

Në këtë mënyrë, pedofilët nuk do kenë mundësinë që të lëvizin në shtete të tjera dhe të kryejnë krimet me fëmijët.

Ministri i Drejtësisë Michael Keenan tha se kjo do të ndikojë në rreth 20,000 autorë që kanë kryer dënimin, por megjithatë mbeten nën monitorimin e autoriteteve.

“Asnjë vend nuk ka marrë asnjë veprim të tillë vendimtar dhe të fortë për të ndaluar qytetarët e saj për të shkuar jashtë shtetit, shpesh në vende ku abuzohet me fëmijët “, u shpreh ndër të tjera Keenan./Newsbomb.al/ 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ndërron jetë ish-diktatori i Panamasë Manuel Noriega
Tmerr në cirk, ariu sulmon spektatorët dhe plagos disa fëmijë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.01097297668457
array(1) { ["section"]=> string(93) "ketyre-personave-do-i-u-mohohet-e-drejta-e-pasaportes-arsyeja-eshte-shume-e-rendesishme-80496" }