'Kije mendjen tek m*ti që ke bërë' Elona Guri s'përmbahet ndaj Gjonajt: Mos u merr me sh*rrën që...

Publikuar tek: politike, më 17:02 14-04-2019 'Kije mendjen tek m*ti që ke bërë' Elona Guri s'përmbahet ndaj Gjonajt: Mos u merr me sh*rrën që...

Anëtarja e LSI Elona Guri, njëherazi ‘krahu i djathtë’ i Monika Kryemadhit, ka komentuar deklaratën e ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj, e cila tha se dhuna në protestën e mbrëmshme është e papranueshme dhe për këtë arsye inkurajoi organet përgjegjëse të bëjnë drejtësi.

Me anë të një postimi në Facebook, Guri pretendon se ministren nuk e shqetëson arrestimi i protestuesit që urinoi mbrëmë në derën e kryeministrisë, por te kompania private e sigurisë 'Nazeri 2000' së cilës iu grabitën miliona euro në aeroportin e Rinasit disa ditë më parë.

'Etilden nuk e shqeteson aq shume kapja e atij qe beri shurren tek Kryeministria, as e protestuesve te tjere. Mos ja merrni per ters se ajo lexon çfare t’i vene perpara. Ne fakt mendjen e ka vetem tek Nazeri. Se me ekstradimin e tij, ajo i ka bere m... te gjithe ligjeve dhe procedurave. Ai e le pa gjume. Do jete shume e shpejte ajo kohe kur nuk do e mbroje dot me as Arta.
Etilda kije mendjen tek m.. qe ke bere, mos u merr me shurren qe i bejne Kryeministrit, se ata sipas rasteve se ku e bejne, i ze edhe shok', shkruan Guri./ Newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066120624542236
array(1) { ["section"]=> string(100) "kije-mendjen-tek-m-ti-qe-ke-bere-elona-guri-s-permbahet-ndaj-gjonajt-mos-u-merr-me-sh-rren-qe-160414" }