Kilianët po tmerrohen nga këto fotografi të hirit vullkanik (Foto)

Publikuar tek: bota, më 15:43 27-04-2015 Kilianët po tmerrohen nga këto fotografi të hirit vullkanik (Foto)

Disa fotografi të shkrepura në momentin e shpërthimit të vullkanit Calbuco tregojnë atë që ngjan si një gjigant duke dalë nga gryka e vullkanit.

Sipas vendasve kjo është një shenjë nga Zotat. Figura misterioze u fotografua nga Hariet Gruneëald, 33 vjeçari që jeton në Puerto Montt, një qytet pranë vullkanit. Vullkani Calbuco shpërtheu për herë të parë pas 40 vjetësh. Autoritetet evakuan me mijëra banorë dhe nga shpërthimi nuk u raportuan viktima.

Foto:

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012938976287842
array(1) { ["section"]=> string(69) "kilianet-po-tmerrohen-nga-keto-fotografi-te-hirit-vullkanik-foto-9791" }