Kim Jong-un dhe Vladimir Putin takohen në Rusi, momentet më pikante me dolli e batuta

Publikuar tek: bota, më 12:51 25-04-2019 Kim Jong-un dhe Vladimir Putin takohen në Rusi, momentet më pikante me dolli e batuta

Presidenti rus Vladimir Putin dhe lideri i Korësë së Veriut Kim Jong-un janë takuar në Rusi në qytetin e Vladivostok dhe janë fotografuar duke ngrënë dhe duke ngritur dolli.

 

Sipas Russian Times, Vladimir Putin e ka siguruar liderin korean se nëse Korea ka nevojë për siguri dhe ndihmë ushtarake nga Rusia, atehërë Rusia do jetë në dizpozicion të Korës.

Gjithashtu Vladimir Putin e ka siguruar liderin korean se Korea s’ka nevojë në zhvillimin e armëve bërthamore një diskutim që edhe presidenti amerikan Donald Trump e kishte sjellë në tavolinë.

Të dy liderat ishin në humor, ngritën dolli madje lëshuan edhe batuta ndërsa Kim Jong-un tha se e konsideron Rusinë si aleatin më të fortë të Koresë së Veriut.

Këto janë momentet më pikante nga takimi i dy liderave...

59189029_2311538652448211_4109488390292897792_n.png57618323_1239752536175010_9151386456533499904_n.png58419579_333626447323651_6575482633961078784_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021604061126709
array(1) { ["section"]=> string(91) "kim-jong-un-dhe-vladimir-putin-takohen-ne-rusi-momentet-me-pikante-me-dolli-e-batuta-161804" }