Kim Jong-un drejt Rusisë, takim me Vladimir Putin (ÇFARË SYNON)

Publikuar tek: politike, më 09:53 24-04-2019 Kim Jong-un drejt Rusisë, takim me Vladimir Putin (ÇFARË SYNON)

Lideri i Korësë së Veriut Kim Jong-un është në udhëtim në trenin e tij privat drejt Rusisë për t’u takuar me presidentin rus Vladimir Putin. Ky do të jetë takim i parë midis dy liderëve dhe pritet që të ketë shumë interes.

 

Sipas inforamcioneve nga Kremlini, Vladimir Putin dhe Kim Jong-un do takohen në qytetin e Vladivostok ditën e sotme. Kim Jong-un synon të fitojë mbështetjen e Rusisë pasi bisedimet me presidentin Donald Trump nuk ishin të suksesshme.

Mediat ruse bëjnë të ditur se kjo do të jetë një ditë e rëndësishme për Rusinë dhe pritet që të kemi informacione të reja brenda ditës...

57674129_474016353358611_6042516981104508928_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Marrëveshja e partive opozitare, Rudina Hajdari: Fatalitet politik! Kjo krizë do çojë vendin në greminë (THIRRJA PËR DEMOKRATËT)
Ralf Gjoni thirrje opozitës: Ndryshimi nuk vjen në rrugë, ejani na u bashkoni »
Article Logic
Execution time: 0.012228012084961
array(1) { ["section"]=> string(67) "kim-jong-un-drejt-rusise-takim-me-vladimir-putin-cfare-synon-161652" }