Kim Jong Un ekzekuton një tjetër zyrtar të lartë

Publikuar tek: bota, më 17:37 19-12-2017 Kim Jong Un ekzekuton një tjetër zyrtar të lartë

Një zyrtar i lartë që ishte përgjegjës për bazën nukleare Punggye në Korenë e Veriut është ekzekutuar pasi shtyu datën e lëshimit të një rakete.

Disa ditë më parë media në Korenë e Jugut raportuan për zhdukjen nga jeta publike të një zyrtari të lartë që konsiderohet si njeriu i dytë më i fuqishëm pas diktatorit Kim Jong Un, duke ngjallur dyshime se mund të jetë ekzekutuar.

Por ajo çka dihet me siguri është se Koreja e Veriut ka ekzekutuar një zyrtar anonim, kreu i Byrosë 131 - përgjegjës për një bazë nukleare.

Zyrtari anonim mori përsipër fajin për shpërthimin e një rakete në një bazë të nëndheshme që vrau të paktën 200 ushtarakë të Koresë së Veriut.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Patriarkana Ortodokse Greke shet pronat në Izrael me çmime qesharake
Rrëzohet avioni në Rusi, të paktën 4 të vdekur dhe disa të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.011592864990234
array(1) { ["section"]=> string(55) "kim-jong-un-ekzekuton-nje-tjeter-zyrtar-te-larte-103661" }