Kim Jong-Un gjen zëvendësuesen e motrës, çfarë fshihet pas kësaj historie?

Publikuar tek: bota, më 23:42 29-10-2020 Kim Jong-Un gjen zëvendësuesen e motrës, çfarë fshihet pas kësaj historie?

Lideri komunist i Koresë së Veriut, Kim Jong-Un duket se i është rikthyer historisë së romancës me këngëtaren, Hyon Song-Wol. 

43-vjeçarja ka fituar vëmendjen e Kim, pasi është parë gjithnjë e më shumë në krah të drejtuesit të koreano-veriorëve. Wol ka shoqëruar në udhëtimet zyrtare dhe në një paradë ushtarake liderin 36-vjeçar,

Ajo duket se ka marrë detyra të kryera më parë nga motra e vogël e udhëheqësit, Kim Yo-jong.

Më 10 tetor, ushtarët nga Ushtria Popullore Koreane marshuan nëpër qendrën e Pyongyang në një shfaqje të fuqisë ushtarake, e cila përfshinte raketa balistike ndërkontinentale. 

Ishte Hyon ai që shoqëroi personalitete në vendet e tyre dhe i mori lulet e dhëna udhëheqësit role të kryera më parë nga Znj Kim.

Sipas mediave botëror, 10 vite më parë, mes tyre ka pasur një raport romance, por asokohe nuk është miratuar nga babai i liderit komunist.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Spanja vendos rekord negativ të Covid-19, 23.580 raste dhe 173 të vdekur në 24 orët e fundit (SHIFRAT)
Studimi i fundit në Japoni: Sa mbrojtje mund të ofrojnë maskat? »
Article Logic
Execution time: 0.011216878890991
array(1) { ["section"]=> string(79) "kim-jong-un-gjen-zevendesuesen-e-motres-cfare-fshihet-pas-kesaj-historie-225736" }