Kim Jong Un: I gatshëm për bisedime me SHBA. Trump: Të shohim...

Publikuar tek: bota, më 21:58 25-02-2018 Kim Jong Un: I gatshëm për bisedime me SHBA. Trump: Të shohim...

Shtëpia e Bardhë i është përgjigjur gatishmërisë së diktatorit koreano-verior Kim Jong Un për bisedime duke thënë “të shohim”.

“Ne do të shohim, nëse mesazhi i Penianit sot, se është i gatshëm për bisedime, përfaqëson hapat e parë përgjatë rrugës për denuklearizimit", tha sekretarja e shtypit Sarah Huckabee Sanders në një deklaratë me email.

Zyra e presidentit të Koresë së Jugut tha të dielën se Kim Jong Un është i gatshëm të mbajë bisedime me SHBA.

Delegatët e Koresë së Veriut në ceremoninë e mbylljes të Olimpiadës Dimërore i thanë Presidentit të Koresë së Jugut, Moon Jae-in, se lidhjet në gadishullin Korean duhet të zhvillohen së bashku me marrëdhëniet midis Penianit dhe Uashingtonit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « The Simpsons parashikon saktë një tjetër ngjarje, në Lojërat Dimërore (Video)
ISIS hodhi në erë varrin e profetit Junus, e pabesueshme çfarë zbulojnë arkeologët në tunelet poshtë (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.013111114501953
array(1) { ["section"]=> string(65) "kim-jong-un-i-gatshem-per-bisedime-me-shba-trump-te-shohim-111462" }