Kim Jong-un: Kemi raketa që arrijnë bazat e ushtrisë amerikane

Publikuar tek: bota, më 23:30 23-06-2016 Kim Jong-un: Kemi raketa që arrijnë bazat e ushtrisë amerikane

Diktatori koreanoverior Kim Jong-un, ka përgëzuar testin e ri të një rakete ballistike nga ushtria duke e quajtur një “event madhor”, por më shokuese ka qenë deklarata jetër.

Diktatori pretendon se Koreja e Veriut ka një raketë, rezja e së cilës mund të arrijë deri në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Deri më tani ushtria koreanoveriore ka testuar raketa me reze të mesme të cilat kanë fluturuar rreth 400 e 1,000 kilometra.

Por sipas deklaratës së televizionit shtetëror ushtria disponon raketa që me reze deri në 3,500 kilometra që “mund të godasin bazat amerikane në Paqësor”.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012048006057739
array(1) { ["section"]=> string(67) "kim-jong-un-kemi-raketa-qe-arrijne-bazat-e-ushtrise-amerikane-44418" }