Kim Jong-un kërcënon sërish: Do arrijmë qëllimin tonë të barazohemi ushtarakisht si SHBA

Publikuar tek: bota, më 12:50 16-09-2017 Kim Jong-un kërcënon sërish: Do arrijmë qëllimin tonë të barazohemi ushtarakisht si SHBA

Kim Jong-un është betuar se vendi i tij do të arrijë qëllimin për të treguar forcën bërthamore.

Sipas agjencisë së lajmeve shtetërore KCNA qëllimi i tij është të arrijë forcën ushtarake të SHBA-së.

Deklarata e Jong erdhi pasi hodhi raketën e dytë balistike në drejtim të Japonisë. “Ne duhet t’i tregojmë fuqive të mëdha shoviniste se shteti jonë do ta plotësojë qëllimin e saj, si forcë nukleare pavarësisht kufizimeve dhe bllokimeve që kanë bërë”, është shprehur Kim Jong.

Lideri i Koresë së Veriut shtoi më tej se “Ne do të barazohemi në forcë ushtarake me SHBA-në dhe ata nuk do guxojnë të flasin më për kapacitetet tona ushtarake”. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi terrorist në Londër, arrestohet një 18-vjeçar
Panik në SHBA, një person hap zjarr në qendër të qytetit, disa të plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.011656045913696
array(1) { ["section"]=> string(93) "kim-jong-un-kercenon-serish-do-arrijme-qellimin-tone-te-barazohemi-ushtarakisht-si-shba-92580" }