Kim Jong-un nuk ndalet: Do shpëthejmë një bombë në oqean

Publikuar tek: bota, më 11:47 22-09-2017 Kim Jong-un nuk ndalet: Do shpëthejmë një bombë në oqean

Koreja e Veriu ka deklaruar se mund të shpërthejë një bombë në oqean, si kundërpërgjigje për presidentin Trump.

Ministri i Jashtëm i Koresë së Veriut, Ri Yong Ho tha se mund t’a shpërthente një bombë me hidrogjen në oqean, por një vendim i tillë duhet të merrej vetëm nga sundimtari i vendit Kim Jong-un, raporton “The Indipendent”, transmeton newsbomb.al.

Fjalimi i presidentit Donal Trump në Asamblenë e OKB-së janë bërë shkak i reagimimeve të ashpra nga Koreja e Veriut. Numri një i Shtëpisë së Bardhë tha në samit se nëse Amerika do të ishte e detyruar të mbrohej “do t’a shkatërronte totalisht Korenë e Veriut”.

Në lidhje me këtë deklaratë të Presidentit Trump, Kim Jong-un u shpreh se “ Tani që  që Trump më ka fyer  mua dhe vendin tim para syve të botës, si dhe ka bërë deklaratën më të ashpër për luftë në histori", Koreja e Veriut do ta bëjë  të paguajë shumë shtrenjtë për fjalët e tij ".

Trump e ka quajtur gjithashtu Kim “njeriu-raketë”.

shp-euml-rthim-b-euml-rthamor-euml-n-euml-ukrain-euml_hd-780x439.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fundi i botës më 23 shtator, reagon për herë të parë NASA
Gruaja “shtatzënë” nxjerr në shitje online foshnjen, arsyeja do t’ju shokojë »
Article Logic
Execution time: 0.0091941356658936
array(1) { ["section"]=> string(61) "kim-jong-un-nuk-ndalet-do-shpethejme-nje-bombe-ne-oqean-93280" }