Kim Jong-un shpall të paligjshme dasmat dhe funeralet

Publikuar tek: bota, më 20:26 02-05-2016 Kim Jong-un shpall të paligjshme dasmat dhe funeralet

Dasmat, funeralet dhe lëvizja e lirë janë ndaluar në Penian, kryeqytetin e Koresë së Veriut që po përgatitet për kongresin e parë në 36 vite.

Lëvizja e lirë brenda dhe jashtë qytetit, funeralet apo edhe dasmat janë ndaluar për një kohë të gjatë deri në përfundimin e kongresit të Partisë së Punës e udhëhequr nga lideri i saj suprem, Kum Jong Un. Në vend janë shtuar edhe masat e sigurisë, veçanërisht kontrollet në banesa, dyqane apo edhe të qytetarëve në rrugë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.056087970733643
array(1) { ["section"]=> string(59) "kim-jong-un-shpall-te-paligjshme-dasmat-dhe-funeralet-39290" }