Kim Jong-un shpall të paligjshme dasmat dhe funeralet

Publikuar tek: bota, më 21:26 02-05-2016 Kim Jong-un shpall të paligjshme dasmat dhe funeralet

Dasmat, funeralet dhe lëvizja e lirë janë ndaluar në Penian, kryeqytetin e Koresë së Veriut që po përgatitet për kongresin e parë në 36 vite.

Lëvizja e lirë brenda dhe jashtë qytetit, funeralet apo edhe dasmat janë ndaluar për një kohë të gjatë deri në përfundimin e kongresit të Partisë së Punës e udhëhequr nga lideri i saj suprem, Kum Jong Un. Në vend janë shtuar edhe masat e sigurisë, veçanërisht kontrollet në banesa, dyqane apo edhe të qytetarëve në rrugë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011512041091919
array(1) { ["section"]=> string(59) "kim-jong-un-shpall-te-paligjshme-dasmat-dhe-funeralet-39290" }