Kim Kardashian drejt Armenisë në kujtim të 100-vjetorit të genocidit armen

Publikuar tek: bota, më 18:01 08-04-2015 Kim Kardashian drejt Armenisë në kujtim të 100-vjetorit të genocidit armen

Kim Kardashian është nisur drejt Armenisë bashkë me bashkëshortin e saj Kanye West dhe motrën Khloe Kardashian.

Kim do të japë sot kontributin e saj në kujtim të 100 vjetorit të masakrës së genocidit armen. Babai i saj Robert ka deklaruar se ka origjinë armeno-amerikane dhe në disa raste ka dhënë mbështetjen ndërkombëtare për Armeninë. Kim ka menduar që të xhirojë disa episode për “reality shown” në emër të familjes, “Keeping Up With the Kardashians”. Ylli hollywoodian ka planifikuar që të vizitojë muzeun memorial në Tsitsernakkabared, në qytetin qendror të Armenisë, Yerevan.

Nga masakra e Turqve që filloi më datë 24 prill të vitit 1915 mbetën të vdekur 1.5 milionë armenë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013598918914795
array(1) { ["section"]=> string(79) "kim-kardashian-drejt-armenise-ne-kujtim-te-100-vjetorit-te-genocidit-armen-8174" }