Kim Kardashian i mbush mendjen Donald Trump, merr vendimin e rëndësishëm

Publikuar tek: bota, më 22:46 06-06-2018 Kim Kardashian i mbush mendjen Donald Trump, merr vendimin e rëndësishëm

Kim Kardashian Ëest ia ka arritur më në fund të bindë presidentin amerikan Donald Trump për mëshirë ndaj një të dënuare me burgim të përjetshëm.

Prej disa kohësh Kardashian ka lobuar për lobimin e 63-vjeçares Alice Xhonson e dënuar me burgim të përjetshëm për shpërndarje të drogës.

Shtëpia e Bardhë tha se ajo ka patur sjellje model në burg dhe ka punuar fort për të rehabilituar veten.

Xhonson u burgos në vitin 1996, së bashku me 15 persona të tjerë si pjesë e një rrjeti të shpërndarjes së kokainës.

Ajo u dënua për posedim droge dhe pastrim parash në Tenesi, por pritet të lirohet së shpejti.

sdgwrgwerh4rh.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009052038192749
array(1) { ["section"]=> string(78) "kim-kardashian-i-mbush-mendjen-donald-trump-merr-vendimin-e-rendesishem-123516" }