Kim Mehmeti: Popujve që u mungojnë ‘kokat’, lehtë ua marrin tokat!

Publikuar tek: politike, më 14:22 15-09-2018 Kim Mehmeti: Popujve që u mungojnë ‘kokat’, lehtë ua marrin tokat! Kim Mehmeti, analist

Kim Mehmeti: Popujve që u mungojnë ‘kokat’, lehtë ua marrin tokat!

Analisti i njohur nga Maqedonia Kim Mehmeti ka komentuar çështjen më të nxehtë të politikës, së fundmi: rishikimin e territoreve mes Kosovës e Serbisë.

Analisti, i ftuar në Fax News, ka deklaruar se ideja e shkëmbimeve të territoreve është një ide e hershme serbomadhe.

“Ideja për shkëmbim territoresh është ide e kahmoçme serbomadhe! Të hapësh sot temën e shkëmbimit të territoreve me Serbinë, do të thotë t’ua mundësosh burrështetasve serb të mos e ndjejnë ngarkesën e krimeve të bëra në Bosnje dhe në Kosovë, por bisedën ta kthejnë aty ku ishte në kohën kur filluan luftërat e fundit ‘ballkanike’ – të flitet për at se deri ku shtrihen kufijtë e Serbisë! Të hapësh këtë temë e të harrosh se ke 30 për qind shqiptarë në Maqedoni, pra të mos kërkosh zgjidhje integrale të çështjes shqiptare në Ballkan, kjo do të thotë se ose je kokëzbrazur, ose ke hallin si ta shpëtosh vetveten nga përgjegjësia për krimet e bëra”, shkruan analisti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0092082023620605
array(1) { ["section"]=> string(68) "kim-mehmeti-popujve-qe-u-mungojne-kokat-lehte-ua-marrin-tokat-134409" }