Kina bën hapa pas, izolohet qyteti pasi u shtua numri i nfektimeve

Publikuar tek: bota, më 08:16 11-05-2020 Kina bën hapa pas, izolohet qyteti pasi u shtua numri i nfektimeve Foto ilustruese

Qyteti kinez Shulan është vendosur në izolim, pasi 11 raste të reja u konfirmuan mëngjesin e së hënës.

Një grua 45 vjeçare që punon në lavanderi ka infektuar burrin e saj, motrat dhe disa anëtarë të tjerë të familjes, ndërsa thuhet se nuk ka udhëtuar kohët e fundit.

Të gjitha vendet publike nëpër qytet janë mbyllur dhe të gjithë banorët u thanë të qëndrojnë në shtëpi. Transporti publik është pezulluar dhe qyteti është klasifikuar si rrezik i lartë i një sistemi të ilonimit me tre nivele.

Infeksionimet e reja kan ëngritur shumë shqetësime në Kinë, pasi nuk dihet se si gruaja u infektua.

Shulan është në provincën Jilin, e cila ndodhet në kufirin me Korenë e Veriut, e cila pretendon se nuk ka raste të virusit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Merkel ka përmbushur ëndrrën e Hitlerit', deklarata që i kushtoi shtrenjtë diplomatit maltez
»
Article Logic
Execution time: 0.012385129928589
array(1) { ["section"]=> string(72) "kina-ben-hapa-pas-izolohet-qyteti-pasi-u-shtua-numri-i-nfektimeve-205919" }