Kina djeg me flakëhedhëse të dyshuarit si terroristë islamik

Publikuar tek: bota, më 21:31 23-11-2015 Kina djeg me flakëhedhëse të dyshuarit si terroristë islamik

 

Forcat kineze janë duke përdorur një mënyrë brutale për ekzekutimin e të dyshuarve si terrorisrë islamik. Gjatë një aksioni në shpellat në rajonin perëndimor të Xinjiang, ushtria kineze raportohet të ketë djegur me flakëhedhëse mbi 10 të terroristë të dyshuar.

Mediat kineze shkruajnë se ushtria ka përdorur granata hutuese të cilat janë hedhur në brendësi të shpellave por metoda të tilla shpesh kanë dështuar. Për këtë arsye ata kanë filluar të përdorin flakëhedhësen. Qeveria kineze ka thënë se krahina Xinjiang kërcënohet seriozisht nga terroristët.

2EBC52E200000578-3330368-image-a-1_1448292664311.jpg

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011868953704834
array(1) { ["section"]=> string(66) "kina-djeg-me-flakehedhese-te-dyshuarit-si-terroriste-islamik-26123" }