Kina e mbushur plot, ekspertët: Po rrezikoni jetën më këto grumbullime

Publikuar tek: bota, më 16:18 06-04-2020 Kina e mbushur plot, ekspertët: Po rrezikoni jetën më këto grumbullime

Kina ishte vendi i parë që u përball me COVID-19.

Një virus i panjohur që u mori jetën me mijëra personave. Kina për një kohë ishte izoluar totalisht, por pas disa muajsh ‘luftë’ Kina më në fund gjeti ‘qetësinë’ disi.

Sipas mediave të huaja një numër i madh njerëzish u mblodhën gjatë fundjavës në vendet e njohura  turistike dhe qytetet kryesore në Kinë. Autoritetet shëndetësore kanë paralajmëruar se virusi është akoma prezent dhe u rrezikohet jeta me këto grumbullime masive.

Kujtojmë që në rang global deri më tani kanë humbur jetën 70.590 persona, ndërsa të infektuar janë 1.289.380 të infektuar.

92343872_2713272252283384_1369916334871150592_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095369815826416
array(1) { ["section"]=> string(75) "kina-e-mbushur-plot-ekspertet-po-rrezikoni-jeten-me-keto-grumbullime-201594" }