Kina raporton rastin e parë me virusin Zika

Publikuar tek: bota, më 08:24 10-02-2016 Kina raporton rastin e parë me virusin Zika

Rasti i parë i virusit Zika në Kinë është gjetur te një 32 vjeçar që kishte udhëtuar jashtë vendit.

Zyrtarët thanë se 32 vjeçari kishte udhëtuar drejt Venezuelës ndërsa kur është kthyer në vendlindjen e tij, në jug të qytetit Ganzhou, ai nuk ëhstë ndjerë mirë. Pasi ka shkuar në spital ai u diagnostifikua me virusin Zika. Sipas mediave lokale 32 vjeçari ndodhet në spital dhe por bën një rekuperim të shpejtë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02389121055603
array(1) { ["section"]=> string(49) "kina-raporton-rastin-e-pare-me-virusin-zika-32170" }