Kinezët blejnë klubin historik italian që u përfshi nga kriza

Publikuar tek: sport, më 23:41 15-11-2017 Kinezët blejnë klubin historik italian që u përfshi nga kriza

Para 3 vitesh Parma falimentoi si klub dhe u desh që të shkonte në kategoritë inferiore italiane.

Por duket se për klubin emilian ka dritë në fund të tunelit. Agjencia italiane e lajmeve ANSA shkruan se Parma është blerë nga një shoqëri kineze e zotëruar nga Jiang Lizhang.

Manjati Lizhang është një 36 vjeçar i cili më së shumti investon në sport dhe me këtë qëllim ka marrë klubin e Parmës.

Jiang Lizhang ka vendosur që në krye të klubit është një njeri shumë të njohur për tifozët e Pramës, si Hernan Krespo i cili do të mbajë postin e zv.presidentit.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091249942779541
array(1) { ["section"]=> string(67) "kinezet-blejne-klubin-historik-italian-qe-u-perfshi-nga-kriza-99722" }