Kinezët e ziejnë të gjallë qenin (Pamje shokuese)

Publikuar tek: bota, më 19:03 28-06-2017 Kinezët e ziejnë të gjallë qenin (Pamje shokuese)

Ky është momenti shokues kur një qen po zihet i gjallë në një kazan me ujë të nxehtë. Në fshatrat e Kinës, kjo është diçka e zakonshme edhe pse mizore.

Kinezët hanë të gjitha kafshët që ekzistojnë në tokë përfshirë qentë dhe macet, ndërsa kjo nuk ndodh në kultura të tjera.

Videoja e filmuar me telefon celular tregon fshatarët duke qeshur teksa shohin mizorinë.

Këmbët e kafshës janë të lidhura, ndërsa fshatarët përdorin një shkop bambuje për ta futur më thellë në kazan, teksa kafsha e gjorë zhytet në agoni. Është e paqartë se ku ose kur janë marrë pamjet.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009768009185791
array(1) { ["section"]=> string(53) "kinezet-e-ziejne-te-gjalle-qenin-pamje-shokuese-84325" }