Kioskat zaptojnë hapësirat publike, policia bashkiake injoron denoncimet e qytetarëve (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:51 01-03-2017 Kioskat zaptojnë hapësirat publike, policia bashkiake injoron denoncimet e qytetarëve (FOTO)

Ndonëse bashkia ka ndërmarrë dhjetëra aksione kundër zënies së hapësirave publike, kioskat e ngritura nga vetë bashkia janë kundër rregullave të përpiluara prej saj.

Aktivisiti Klaudio Pulaha ka postuar foton e kësaj kioske në një nga rrugët e kryeqytetit dhe thotë se e ka denoncuar 4 herë, por sërish nuk është marrë asnjë masë.

“Marr sërish sot Bashkinë e Tiranës dhe me komunikuan të lidhem me Policinë Bashkiake... u lidha me këtë të fundit dhe përgjigjia ishte se "Policia Bashkiake nuk merret me KIOSKAT me leje që vendos Bashkia Tiranë. Nuk e bëj për vete të gjithë këtë, sepse nuk e kam problem të kapërcej rrugën "lento lento" apo maloren, por thjeshtë Bashkia duhet të mendojë për: nënat me fëmijë të vegjël me karrocë; të moshuarit;  personat me aftësi ndryshe etj etj etj...”, shkruan në fb aktivisti, duke e mbyllur postimin me një mesazh: “Dua një Bashki më sociale me qytetarët!”.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dyshohet se favorizoi kanabisin, shpallet në kërkim ish-shefi i policisë së Kurbinit
Ekzekutimi i Elton Çiçës, zbardhet dëshmia e Renato Milloshit në polici »
Article Logic
Execution time: 0.010889053344727
array(1) { ["section"]=> string(95) "kioskat-zaptojne-hapesirat-publike-policia-bashkiake-injoron-denoncimet-e-qytetareve-foto-70353" }