Kiri një dedikim të fortë të atit, Azem Hajdarit: Babë kam shumë mall për të taku e me t’rrok fort

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:30 11-03-2016 Kiri një dedikim të fortë të atit, Azem Hajdarit: Babë kam shumë mall për të taku e me t’rrok fort

Në ditën e lindjes, së Azem Hajdarit, i cili nuk jeton më, i biri bën një dedikim të ndjerë për të. Duke thirrur nga thellësia e shpirtit ‘’Babë, kam shumë mall për të taku e me t’rrok fort’’.

Dedikimi i plotë i birit të Azemit:

“Babe,

Sot më tepër se në cdo ditë të vitit kam kaq shumë mall për të taku e me t' rrok fort. Është dita jote e lindjes, esht Marsi ky muaj qe vetem e shton dhe nuk e zbeh aspak ket mall.

Kanë kaluar 17 vite qe ti Babai , studenti, deputeti, idealisti, heroi i mungon Shqipërisë dhe Kosoves qe Ti i deshe aq shume.

Gjithmonë e me shum Un bindem se historia te jep vendin qe ty te takon.

Ti nuk jeton me sepse qarqeve anti-shqiptare nuk u pelqeu endrra jote per nji Shqiperi te bashkuar me te gjitha trojet e veta si te gjitha kombet e tjera Europiane,

Une e di qe shpirti yt nuk prehet i qete, deri ate dite qe Shqiperia te bashkohet me trojet e veta te ndara padrejtsisht.”

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089528560638428
array(1) { ["section"]=> string(102) "kiri-nje-dedikim-te-forte-te-atit-azem-hajdarit-babe-kam-shume-mall-per-te-taku-e-me-t-rrok-fort-34851" }