Kisha më e madhe në Houston nuk hap dyert për të prekurit nga uragani

Publikuar tek: bota, më 18:12 01-09-2017 Kisha më e madhe në Houston nuk hap dyert për të prekurit nga uragani

“Megachurch” apo Kisha më e madhe në qytetin e Houston-it, në Teksas, nuk ka hapur dyert për të strehuar mijëra të prekur nga uragani Harvey, edhe pse ka një kapacitet prej plot 16 mijë vendesh.

Pastori Joel Osteen, i cili është vënë në qendër të kritikave, insiston se edhe kisha e tij nuk ishte një vend i sigurtë, ndërsa më pas shton se qyteti nuk i kërkoi të hapte dyert për ata që kërkonin strehë.

sdfgwefwergwe4g3gh4h.jpg

“Nëse do të më kishin njoftuar më parë, sigurisht që do ishim pregatitur dhe do i kishim hapur dyert”, ka thënë ai për “Today” në NBC. /Newsbomb.al

sdfwerg34g34ghh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Macron del kundër rrymës me mendimin e tij për Erdogan
Tragjike, nëna vdes ditën e funeralit të bashkëshortit, lë jetimë 2 binjakët »
Article Logic
Execution time: 0.011538982391357
array(1) { ["section"]=> string(75) "kisha-me-e-madhe-ne-houston-nuk-hap-dyert-per-te-prekurit-nga-uragani-90881" }