Kishin mbjellë 1000 rrënjë kanabis në shtëpi, policia angleze arreston 5 shqiptarë

Publikuar tek: bota, më 18:30 04-02-2017 Kishin mbjellë 1000 rrënjë kanabis në shtëpi, policia angleze arreston 5 shqiptarë

Pesë shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë angleze pasi u janë zbuluar 1000 rrënjë kanabisi të mbjella prej tyre brenda një shtëpie të madhe në Northampton.

Martin Feuzullau, 19 vjeç, Bruno Vishkulli, 19 vjeç, Aural Guini, 23 vjeç, Endrit Asllani, 24 vjeç dhe Besmir Plaka, 28 vjeç kanë dalë përpara trupit gjykues dhe ndaj tyre rëndojnë akuzat e prodhimit të kanabisit dhe mbajtjes së dokumentave false.

Të gjithë shqiptarët dyshohen se kanë hyrë ileaglisht në Britaninë e Madhe duke përdorur dokmenta false italiane. Seanca tjetër gjyqësore do të zhvillohet muajn e ardhshëm.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011620044708252
array(1) { ["section"]=> string(87) "kishin-mbjelle-1000-rrenje-kanabis-ne-shtepi-policia-angleze-arreston-5-shqiptare-67734" }