Kishin ngritur kamp në mes të Parisit, Franca dëbon mbi 1400 emigrantë (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 17:01 28-01-2020 Kishin ngritur kamp në mes të Parisit, Franca dëbon mbi 1400 emigrantë (FOTO) Policia gjate debimit te emigranteve

Më shumë se 1400 emigrantë të paligjshëm janë dëbuar nga kampi më i madh I improvizuar në Paris.

Pamjet tregojnë policinë që përdor mjete të rënda për të prishur tendat që ishin ngritur nga emigrantët.

Mbi 600 burra dhe 240 familje u dëbuan nga zona e quajtur Porte d’Aubervilliers, duke u zhvendosur nga autoritetet në 17 qendra të pritjes së emigrantëve.

Kryesisht emigrantët ishin me origjinë afgane, libiane dhe nga Eritrea.

Pas mbylljes sw kampit nw Calais nw vitin 2016, shumica e emigrantwve ishin zhvendosur nw Paris.

Mendohet se shumë prej tyre kishin si qëllim lëvizjen drej Anglisë, pasi zona ku ata jetonin ishte afër stacionit të trenave që të çojnë në Londër.
fra7.jpgfra6.jpgfra4.jpgfra3.jpgfra2.jpgfra1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0071449279785156
array(1) { ["section"]=> string(81) "kishin-ngritur-kamp-ne-mes-te-parisit-franca-debon-mbi-1400-emigrante-foto-193408" }