Kishte hyrë ilegalisht në SHBA kur ishte fëmijë, arrestohet reperi i famshëm

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 11:31 04-02-2019 Kishte hyrë ilegalisht në SHBA kur ishte fëmijë, arrestohet reperi i famshëm

Reperi i famshëm 21 Savage është arrestuar nga zyrtarë të emigracionit në SHBA,  pasi rezulton se është shtetas i Britanisë së Madhe dhe jo nga Atlanta siç pretendonte.

Mësohet se reperi i njohur ka hyrë ilegalisht në SHBA kur ishte minoren.

Sipas zyrtarëve, reperi, emri i vërtetë i të cilit është Shayaa Bin Abraham-Joseph, ishte 12 vjeç kur erdhi në SHBA në korrik të vitit 2005 dhe nuk arriti të largohej kur viza e tij skadoi një vit më vonë.

Reperi po mbahet në shtetin e Georgias si i paligjshëm në SHBA dhe kontigjent kriminal. Ai u dënua për akuza të drogës në vitin 2014.

Zyrtarët po prisnin vendimin e një gjyqtari për reperin.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02567195892334
array(1) { ["section"]=> string(82) "kishte-hyre-ilegalisht-ne-shba-kur-ishte-femije-arrestohet-reperi-i-famshem-151476" }